Mans maigais, mīļais … vājais vīrietis?!

Vīrieša maigumam ir visdažādākās nokrāsas. Un patiesībā aprakstīt to vīrišķīgo maigumu, kas sievietes dara laimīgas, ir neiespējami. Jo tas ir jāsajūt un viss.

Ir kāda cita nianse. Ja maigais, mīļais, saprotošais, iejūtīgais vīrietis pēkšņi sāk šķist, kā otra sieviete blakus. Tāds pārlieku maigs. Vai pēc tā mēs ilgojāmies? Tomēr ir atšķirības starp maigu vīrišķību un vāju vīrieti, kas jāstutē un jābalsta vienmēr un visur.

– Kāpēc nereti tad, kad vīrietis izdabā jebkurai sievietes vēlmei, viņa nemaz vairs nejūtas tik laimīga un apmierināta? Piemēram, kāpēc viņai vajadzētu purpināt, kad vīrietis priekšautā stāv pie plīts, iznes atkritumus, spēlējas ar bērniem?

– Ne jau par to, ka nepatīk tas, ka palīdz gatavot ēst, izved pastaigā suni, nodarbojas ar bērniem vai uzkopj māju, ir stāsts. Tas viss ir lieliski, un katrai sievietei vajadzētu novērtēt vīrieša pūles. Sievietei var nepatikt tas, ka vīrietis neatbilst viņas izpratnei par vīrišķīgu vīrieti. Patiesībā viņa no vīrieša gaida pavisam ko citu. Kaut ko tādu, ar ko varētu lepoties. Acīmredzot, saimnieciskās rūpes nav tas, ar ko šī sieviete asociē vīrieti. Taču ģimenes modeļi ir ļoti dažādi, un kāda cita sieviete atkal ir svētlaimē par šādu vīrieti. Jautājums, vai šāds modelis ģimenē apmierina abus.

Iespējams, ka sieviete, kurai vairs nepatīk vīrietis pie plīts, tieši šobrīd ir dzīves krustcelēs un gaida, kad viņš beidzot pārstās šmorēt un darīs kaut ko nopietnāku, lai ģimene justos labi un droši. Te nu sākas stāsts par to, ka lielākoties katra sieviete gaida, lai vīrietis uzņemas atbildību par savu ģimeni.

– Vai vīrietis, kas pacietīgi gaida savu sievieti pie kinoteātra tualetes ar viņas rokassomiņu rokās, ir iztapīgs jeb vienkārši džentlmenis?

– Kā nu kura sieviete skatās uz pieklājīgu vīrieti. Citas kaitina, ja padod roku, izkāpjot no transporta. Visticamāk viņām nepatiks arī tas, ka patur somiņu. Taču ja kādai šķiet, ka vīrietis, kas patur sievietes somu, ir lupata, tas vēl nenozīmē, ka tā šķitīs visām. Ir daudzas sievietes, kuras priecājas, ka vīrietis viņām izpalīdz. Manuprāt, uzmanība pret sievietēm – tas ir ļoti skaisti. Apvaicāties sievietei par to, kā klājas viņai un ģimenei, painteresēties, vai viņu nevajag aizvest līdz mājām, nav iztapība, bet iejūtīga attieksme pret sievieti. Visticamāk, šāds vīrietis arī savās attiecībās ir gatavs uzņemties rūpes par sievieti. Viņš nav egoists, kas iekāpj savā mašīnā un aizbrauc, pat nepajautājot, vai nevajag aizvest kolēģi.

– Ja sieviete nemitīgi savu vīrieti saukā par muļķi un nejēgu, kas neko nespēj sasniegt savā dzīvē, vai viņa neiepilina sajūtu, ka viņš tiešām ir pilnīgi garām?

– Šādu sajūtu vīrietī tiešām var iepotēt. Taču labi zināms ir arī teiciens, ka katra sieviete nopelna tādu vīrieti, kādu pelnījusi. Ja es dusmojos uz savu vīrieti, tātad problēma ir manī. Jo tieši es izjūtu nepatiku un dusmas pret viņu. Ar tām gribu paust, ka vīrietim jāmainās. Apgalvojot, ka vīrietis ir muļķis, sieviete tādu arī dabūs sev blakus. Tāpēc, ka visu laiku saņemot pārmetumus, vīrietis darīs visu, lai sieviete dabūtu atpakaļ šo negatīvo enerģiju. Attiecībās tam, kurš izsauc uguni uz sevi, ir jāuzņemas atbildība par sekām. Konkrēti šajā gadījumā sievietei.

Ja man kaut kas otrā nepatīk – piemēram, ka vīrietis nepelna tik daudz, cik es esmu iedomājusies, tad tā ir mana problēma. Jo vīrietim var būt pilnīgi cits priekšstats par naudas pelnīšanu. Tā vietā, lai paskaidrotu vīrietim, ko vēlamies un mēģinot saprast, vai tas vispār ir iegūstams vai nē, mēs visu laiku nenormāli dusmojamies uz viņu. Kas notiek tālāk? Sieviete iet un pelna pati, ceļ māju un ģimene galu galā izirst. Tas ir nevajadzīgi iztērēts laiks un enerģija. To visu var panākt stipri vienkāršāk – izrunājoties.

– Vai vīrietim no dabas vispār paredzēts būt maigam?

– Arī ļoti vīrišķīgi vīrieši var būt maigi, iejūtīgi un romantiski. Ar piebildi, ka nebaidās paust savu maigumu un emocijas. Tas viss netraucē vīrietim būt stingram savos uzskatos un prast pastāvēt par savu viedokli. Vīrietim savā ziņā jābūt agresīvam. Tādam, kurš līdzīgi kā tīģeris dzīvnieku pasaulē cīnās par savu mātīti. Nedabiski būtu, ja vīrietis mierīgi paietu malā un ļautu, lai kāds cits nāk un ņem viņa mātīti. Vīrišķīgs vīrietis neierobežojot savu sievieti, prot viņu ielikt rāmī. Un tas nav nekas slikts.

Cita lieta, ka arī spēcīgs vīrietis dažreiz vēlas justies vājš. Viņam tieši tāpat kā jebkuram var kaut kas neizdoties, kā dēļ viņš jūtas slikti. Tad vīrietis tiecas pēc vājās sievietes, kas ar savu sapratni un iejūtību spēj iedot atbalstu viņa vājumam.

– Bet kā tad ar slavenajām vīrieša bailēm no atvēršanās? Atveroties taču viņš kļūst tik maigs un ievainojams…

– Atvēršanās ir ļoti intīms process. Tāpēc ļauties atvērtībai ir liela drosme no vīrieša puses. Ja reiz vīrietis ir emocionāli atvēries savai sievietei, tad viņai vajadzētu būt ļoti pateicīgai par to. Jo tas ir ļoti liels novērtējums sievietei. Tāpēc, ka vīrietis atšķirībā no sievietes, kas ir mīksta un veidojama kā māls, pēc savas būtības ir ciets materiāls. Taču atvēršanās iespējama tikai tad, ja laulības laikā abi ļoti daudz strādā ar attiecībām un kopīgi iet sevis izzināšanas ceļu. Ja pārī starp partneriem nav emocionālās saiknes, viņi to meklē citur – vai nu darbā vai hobijos vai bērnos.

– Ja sieviete ir stipra jebkurā jomā, vai tas uzreiz nozīmē, ka viņai blakus vajadzīgs maigs vīrietis?

– Nē. Ne vienmēr sievišķīga sieviete ir lupata vai beztiesisks radījums. Sievišķīga sieviete nekad neaizmirst par sevi, savu personību un pašlepnumu. Viņa savā ziņā ir karaliene. Un neviena karaliene nenoliek malā savas vēlmes un intereses. Sievišķīgas sievietes gudrība ir tāda, ka viņa iedod karalim sajūtu, ka karaļvalsti vada viņš. Sievietei nav jāieņem vīrieša loma, bet jābūt karalienei un jāļauj karalim sevi cildināt.

Patiesībā sievietēm vajadzētu vairāk ieklausīties vīriešos un tajā, ko viņi saka. Jo viņi ļoti bieži pasaka precīzi un ar saviem vārdiem trāpa tieši mērķī. Taču sievietes īpatnības vai arī spītība bieži vien liedz viņai sadzirdēt to, ko vīrietis saka.

– Bet kādai sievietei varbūt tieši vajag vīrieti, kuru aprūpēt?

– Tas viss atkarīgs no piedzīvotā ģimenē. Ja mums pietrūkusi tēva mīlestība vai arī gluži otrādi – tēvs ir bijis pārāk gādīgs, tad mēs tādu varam vēlēties arī savu vīru. Vīrietim, kurš uzaudzis bez tēva, kopā ar savu mammu, ir ļoti daudz sievišķās enerģijas. Tāpēc viņš atkal meklē vīrišķo enerģiju. Lielākoties dzīvē ir tā, ka spēcīgiem vīriešiem blakus ir vājas sievietes (tas nenozīmē, ka lupatas) un vājiem vīriešiem – spēcīgas. Kaut arī, mēdz būt, protams, citi varianti. Taču, kā jau teicu – katrs atrod to, ko meklē.

– Vai sievietes un vīrieša izpratnes par maigumu atšķiras?

– Noteikti. Ja vīrietis saka sievietei – vai tu nevarētu būt saprotošāka, kāda to noteikti uztvers kā uzbrukumu vai aizvainojumu. Taču kāda cita kā ziņu, ko vīrietis grib nodot. Ja pāra kodols ir veselīgs un sieviete zina, kādam mērķim pasaulē radīta, tad viņai nav problēmas uztvert vīrieti kā cilvēku, kas par viņu gādās un rūpēsies un lolos un viņa labprāt sekos vīrieša mērķim. Ja nav skaidri uzstādījumi ģimenē, visbiežāk var rasties domstarpības.

– Ja sieviete sūdzas, ka viņai trūkst maiguma un glāstu, vai tas nozīmē, ka viņā pašā nav tik spēcīga šī sievišķā puse?

– Piedzimstot mums ļoti vajadzīga pieķeršanās, un mūsu piesaistes objekti ir māte un tēvs. Mamma bērnu ņem klēpī, samīļo, dzied dziesmas, tāpat arī to dara tētis. Ja ģimenē aug meitene, tad viņai ļoti svarīga ir ne tikai mātes sievišķā piesaiste, bet arī tēva vīrišķā piesaiste. Ja tēvs gādā tikai par ģimenes materiālo pusi, bet nesniedz nedz glāstus, nedz pieskārienus un ir emocionāli atsvešināts, tad pieaugusī sieviete neapzināti izvēlas tieši šādu pašu partneri. Taču no emocionālā jūtu deficīta var izkāpt ārā. Kaut vai, sākot ar to, ka samīļojam savu despotisko tēvu, atzīstamies, ka bērnībā mums viņa ļoti pietrūcis, bet tagad spējam viņam piedot. Taču uz šādu soli reti kura ir gatava.

Un vēl. Ja pieaugusi sieviete no vīrieša vēlas saņemt glāstus, apkampienus, mīļumu un siltumu, tad tas viņai ir vienkārši jāpalūdz. Savukārt, lai palūgtu, vispirms jāpārkāpj pāri bailēm – viņš jau negribēs, nevarēs, un viņš vispār nekad dzīvē nav bijis maigs.

Aicinu ielūkoties dažos vīriešu tipos, kas zem maigs un mīļš slēpj rakstura īpašības, kas nemaz tā neiepriecina sievietes. Varbūt jūs kādā no viņiem atpazīstat savu partneri?

Maigais, iejūtīgais, romantiskais, bet tik ļoti vājais

Tas ir vīrietis, kurš nespēj izturēt nedz sitienus, nedz apkārtējo spiedienu. Viņš ļoti viegli pakļaujas svešai ietekmei – «ko man saka, to es daru.» Nepatikšanas dzīvē viņu nevis norūda, bet nenormāli apbēdina un bremzē rīkoties vispār. Vājš vīrietis mīl žēloties – liktenis ir slikts, pasaule nežēlīga un visi pret viņu sazvērējušies. Tā kā šim vīrietim dzīve šķiet ļoti grūta, visbiežāk viņš pieķeras kādam, kas to atvieglo. Vājam vīrietim ļoti patiks sieviete, kas uzņemas atbildību, rīkojas un zina, ko grib. Vājais vīrietis tieši tāpat kā nespēj pateikt nē, arī neprot uzņemties atbildību. Šādi vīrieši ļoti bieži nāk no ģimenes, kurā bijusi valdonīga māte. Viņa ģimenē bijusi galvenā darītāja un par visu uzņēmusies atbildību. Ja vīrietis uzaudzis mātes aklās mīlestības paspārnē, viņš var būt bezatbildīgs un nevarīgs, jo pieradis, ka lēmumus ģimenē visu laiku pieņem sieviete. Toties vājais vīrietis var būt ļoti maigs, iejūtīgs, romantisks, prot pažēlot un labi saprot sievietes problēmas. Viņam sieviete var pasūdzēties par draudzeni, priekšnieci un citām nebūšanām. Viņš uzklausīs, samīļos un pažēlos. Var pat teikt, ka viņš ir iztapīgs sadzīviskā ziņā, prot piekāpties, zina, kā nogludināt asumus, ja kāds kliedz vai lamājas. Par to, ka saprot viņas emocijas, sieviete, protams, ir sajūsmā. Taču diemžēl šāds vīrietis māk iedot, bet nemāk paņemt pats sev. Sava spēka trūkumu viņš mēģina slēpt ar spējām dažādās mazās lietās.

Taču jāņem vērā, ka vājais vīrietis nekad nebūs neprātīgs seksā, jo viņa testosterona līmenis nav pārāk augsts. Līdz ar to viņam lielā mērā trūks vīrietim tik nepieciešamās spītības un uzstājības. Tas atkal nozīmē, ka grūtībās uz viņu nevarēs paļauties, sievietei viss būs jāizdara pašai. Ja sievietei pietiek ar to, ka viņu kāds uzklausa, patur rociņu, tad viss kārtībā. Ja viņa no vīrieša gaida ko vairāk, tad vājais tips nav īstā izvēle. Jo viņš vairāk apveltīts ar sievišķo enerģiju. Šādās attiecībās nenotiek pilnvērtīga enerģiju apmaiņa.

Dvēseles radinieks vai ņuņņa?!

Iepazīšanās sākumā šāds vīrietis, kas visam piekrīt, šķiet brīnišķīgs. Pusdienojat kafejnīcā, viņš parasti izvēlas to pašu, ko sieviete. Izrādās, ka viņam patīk tās pašas filmas un mūzika, kas sievietei. Pirmajā brīdī sievietei šķiet, ka viņa atradusi savu dvēseles radinieku. Turklāt šis vīrietis liek sievietei justies gudrai un saprotošai.

Patiesībā ņuņņam savu uzskatu vispār nav un arī strīdēties viņam ir slinkums, tāpēc viņš labprāt piesavinās svešas manieres. Problēmas izlec ārā jau tad, kad pie apvāršņa parādās kāds draugs, kolēģis vai jebkurš cits vīrietim svarīgs cilvēks ar savu viedokli. Ņuņņa uzreiz mainās, un sāk spēlēt piederību citam viedoklim. Kā to var just? Tiekoties pēc pirmā ideālā randiņa nākamreiz un kaut kur aizejot ar draugiem, sieviete izjūt to, ka viņas viedoklis vairs nav noteicošais, vīrietis jau piespēlē citiem.

Šāds vīrietis ļoti ātri var mainīt savu kursu. Piemēram, neatnākt uz nākamo tikšanos vai pat bēgt.

Sieviete ar šādu vīrieti kopā izjūt vilšanos. Jo viņam par visu svarīgāks ir apkārtējo vērtējums – ko otrs padomās, kā es izskatīšos citu acīs. Ņuņņa vispār neatbild par to, ko teicis un pat var atteikties no sava viedokļa.

Pilnīgi bez gribas jeb tāds, kas meklē sievietes stipro plecu

Ja ņuņņa vismaz dievina citus un ietekmējas no viņu viedokļiem, tad vīrietis bez gribas neko negrib. Viņam piemīt kaut kādi savi paradumi un pieņēmumi, kas pašam ļoti dārgi. Taču viņam trūkst spēka aizstāvēt savu izvēli. Viņš pakļaujas spiedienam no malas, bet pēc tam ienīst tos, kas viņu ietekmējuši. Šādi vīrieši mēdz būt atriebīgi. Turklāt nemitīgais aizvainojums viņus bieži vien noved pie alkohola atkarības.

Vājš vīrietis bez gribas nereti aizraujas ar biznesu domājot, ka tādējādi beidzot būs noteicējs. Diemžēl viņš regulāri piedzīvo zaudējumus tāpēc, ka viņam pietrūkst uzņēmības. Ja sieviete ir ar mieru dzīvot kopā ar šo ļoti paštaisno, bet absolūti neelastīgo vīrieti, tad viņai jākļūst par viņa balstu. Attiecībās tomēr parasti gribas, lai katrs par sevi uzņemtos atbildību.

Gādīgais, bet neizlēmīgais

Tāda rakstura iezīme, kā neizlēmīgums arī liecina par vājumu. Neizlēmīgais neko nezina – nedz ko pirkt veikalā, nedz uz kurieni braukt atvaļinājumā. Vai viņam gribētos mainīt vai arī nemainīt darbu?! Viņš var tikt galā ar dzīves uzdevumiem tikai tad, ja kāds cits tos ir skaidri nodefinējis. Piemēram, sieva, kura visu izlemj viņa vietā. Ja viņa izdomā, ka vakariņās šovakar būs cālis, tad viņš aiziet uz veikalu un to nopērk. Ja sieva izdomā, uz kurieni braukt slēpot, tad viņš labprāt viņai piekrīt. Ja vēl visu pilnībā noorganizē, tad tā vispār ir īsta medusmaize.

Pozitīvais moments ir tāds, ka šis vīrietis ir ļoti izpalīdzīgs. Ja viņš saņems uzdevumus, visticamāk tos arī izpildīs. Viņam būs viegli kopā ar sievieti, kas visu zina viņa vietā. Diemžēl ar laiku un gadiem šāda pozīcija vairs īsti neapmierina ne vienu, ne otru.

Viegli ievainojamais jeb jūtīgais

Šāds vīrietis jūtīgi reaģē ne tikai uz vārdiem, bet arī uz toni, skatienu un pat klusumu. Vājais un viegli ievainojamais vīrietis atšķirībā no spēcīgā, kas ātri aizsvilstas, sīkumu dēļ var iekrist vairāku dienu ilgā melanholijā, zaudēt darba spējas, izjust nemieru, bezmiegu. Šādu vīrieti var ievainot pat nelaipna pārdevēja veikalā vai draugu bērns, kas atsakās ar viņu spēlēties. Viņš savu personību visu laiku ieliek neveiksminieka un nelaimīga cilvēka rāmī. Jo pa lielam tā arī jūtas. Viņam piemīt pārlieku liela nosliece visu dramatizēt un uztvert ļoti personiski. Lai būtu kopā ar šādu vīrieti, sievietei jāizjūt ļoti liela mīlestība pret viņu un jābūt apveltītai ar pacietību. Tikko sieviete kļūs nepieņemoša un nosodoša, šāds vīrietis ļoti saasināti reaģēs – «Tu mani nesaproti! Tu mani nepieņem!» Lai bēgtu no neizturamās realitātes, viņš bieži vien slīgst dažādās atkarībās.

Bravūrīgais vārdos, kas aizmālē acis ar krāšņiem solījumiem

Gan jau katrai no mums zināms kāds šāds eksemplārs, kas apsola nonest zvaigznes no debesīm un sagādāt paradīzi tepat uz zemes. Jā, vārdos viņš var visu, diemžēl ne darbos. Šādi vīrieši visu laiku liek vilties sievietēm. Piemēram, ģimenē abi domā par bērnu. Vīrietis saka: «Brīnišķīgi! Tā būs īsta laime. Tev un bērnam būs viss!» Taču brīdī, kad piedzimst bērns, parādās pirmās grūtības. Kad sieviete atgādina par vīrieša solījumiem, viņš sāk pretuzbrukumu. Tu taču saproti, ka nevarēsi sēdēt mājās ar bērnu šajā finansiālajā situācijā. Ja tu tā biji iecerējusi, tev pašai pirms tam vajadzēja izlemt, kā tu risināsi šo problēmu. Šis vīrietis katru mīļu brīdi noņem no sevis atbildību. Bezmaz sieviete pati vainīga tāpēc, ka bērnu dzemdējusi. Kāpēc? Tāpēc, ka viņš baidās uzņemties atbildību. Uz šādu vīrieti absolūti nevar paļauties. Jo galu galā vienmēr atradīsies kaut kas, ko pārmet sievietei. Aiz uzbrukumiem viņš slēpj pats savu neizlēmību. No vārdu stūmēja un sapņu piļu cēlēja visdrīzāk nebūs nedz atbalsta, nedz aizsardzības.

Skaudīgais

Vīrietis, kas neizjūt ne kripatas pateicības tāpēc, ka sieviete viņu atbalsta un aprūpē. Foršu sievieti ar labu raksturu un jaukām draudzenēm viņš uztver kā sāncensi. Jo pašā nekā jauka nav. Lai iegūtu sajūtu, ka ir pārāks par sievieti, cenšas visu laiku viņu nomelnot un bremzēt. Nereti to panāk tādā veidā, ka aizskar un pazemo sievieti – pat publiski – radinieku, draugu klātbūtnē. Sabiedriskai un draudzīgai sievietei viņš var aizrādīt, ka draugi viņai ir svarīgāki. Tāpat var ļoti gausties un žēloties par visu, radot vainas sajūtu sievietē. Šajā tipā atrast kaut ko pozitīvu ir grūti.

Bailīgais

Vīrietis, kurš baidās no pilnīgi visa, patiesībā ir bezcerīgs gadījums. No tāda vajadzētu laisties prom lielā ātrumā. Jebkuras izmaiņas šādu vīrieti var novest līdz histērijai un īdēšanai. Parasti viņš nepelna arī naudu, turklāt ar saviem uztraukumiem pamanās sabojāt pat brīvdienas. Pārsvarā viņš neko neļauj darīt ne sev, ne citiem. Šāda vīrieša maigums drīzāk ir trīcoša želeja, kas kurā katrā mirklī var nokrist uz zemes. Kam tāda vairs vajadzīga?

Nu ko, sanāca mazliet skarbi, patiesība vienmēr ir sāpīga, bet ja mums nesāpētu mēs nezinātu, kā ir, kad ir labi.

Lai jums veicas noķert dzīves patiesos, īstos un laimīgos mirkļus.

Lilita.

JAUNUMI LAT

SEKO LV

FB ICON TW ICON INST ICON YT ICON

Privacy Policy My Account