Mani jaunumi un dzīves izaicinājumi 2021.gadā!

🏠Šogad skolas dzīve ir tik spraiga, ka nespēju visu izstāstīt, bet ir pāris notikumi, ar kuriem nevaru nepadalīties.
📇Viens no nozīmīgākajiem notikumiem bija “alter ego” skolas akreditācija. Tas bija garš ceļš, kuru sāku ar:
• 🗝skolas telpu reģistrēšanu;
• 📕mācību programmas “Pārvērtējošā konsultēšana”licenzēšanu;
• 📑un, pats galvenais, programmas akreditāciju.
👉Līdz šim, es no 2009. gada biju tikai licenzējusi savu programmu pārvērtējošā konsultēšanā un veiksmīgi visus šos gadus strādājusi. Bet, ik pa laikam, es aizdomājos, cik jauki būtu šādu programmu akreditēt Latvijā, lai cilvēkiem būtu lielāka pievienotā vērtība saņemot apliecību. Un man tas izdevās. Protams, es atkal satiku pareizos cilvēkus, kas kopā ar mani izgāja šo birokrātisko posmu un deva lielu savu personīgo ieguldījumu. Paldies, Guna Gabrāne, par ražīgi kopā pavadīto laiku!
😉Jums noteikti interesē, kā tas bija?
📝Iespaidīgākais visā bija papīru daudzums, bet kā saka, tas izcieš visu.
Nākamais izaicinājums bija daudzās iestādes un atbildīgo personu daudzums.
Tur bija daudz iespaidu un krīzes momentu, dažbrīd līdz absurdam. Es centos visam pieiet bez emocijām un tas līdzēja.
Viss iepriekš minētais ir mazas ievērības vērts. Jo tā ir birokrātija, kas mūsu valstī ir tāda, kāda tā ir un es neēsmu izņēmums, kas tam iet cauri.
🔥Bet ievērības cienīga un atmiņā palikusi ir akreditācijas nedēļa, kurā es izdzīvoju lielu izaicinājumu prezentēt savu skolu Latvijas līmenī.
Pirmais ar ko es iepazinos, bija akreditācijas komisija. Komisija bija trīs cilvēku sastāvā un katrs no tiem pārstāvēja savu posmu pie akreditācijas.
📑Vispirms es atbildēju par tehnisko un materiālo bāzi. Tātad, cik es daudz protu VISS sistēmu, vai esmu sagatavavojusi visu nepieciešamo, lai to pārbaudot nerastos jautājumi. Tur bija ļoti jauka kundzīte, kurai es no sākuma likos ļoti vieglprātīga, bet iepazīstot mani vairāk, viņa atmaiga.
👉Jā, mans ieteikums, nekad nestrīdieties ar šiem cilvēkiem un visam piekrītiet, jo viņiem ir liela pieredze un viņi daudz zina lietas, kuras mēs nezinām.
Man paveicās, ka tad, kad es nezinu, es to atzīstu un tas viņu izbrīnīja. Atceros, viņa man jautāja, vai es vēlos, lai mani akreditē? Es teicu, ka jā. Un tad viņa man jautāja – kā es esot to iztēlojusies iegūt, ja neko neēsmu viņai sagatavojusi? Es viņai drosmīgi atbildēju, ka noteikti tik atbildīgs cilvēks mani ātri ievirzīs pareizās sliedēs, jo esmu gatava iedot viņai visu, ko viņa uzskata par nepieciešamu. Un viņa pasmaidīja, jo saņēma novērtējumu, ko šajā darbā cilvēki ļoti maz par sevi dzird.
Otrs posms, bija individuālā novērtēšana👁🎥, kurā mani izvērtēja trīs jomās –
• kā vadītāju;
• kā programmas autori; un
• kā pasniedzēju.
🕰Izvērtēšana ilga 3h un man👩 bija slapja mugura. Jā, tas bija netipiski stāstīt kādam valsts līmenī to, cik ļoti tev viss patīk, cik ļoti tu mīli katru lietu, kas notiek skolas dzīvē, mācību procesā un manā personīgajā dzīvē. Tie, kas mani pazīst, noteikti zin, cik ļoti es mīlu savu darbu un to, ko daru, bet komisijai tas bija neierasti. Pārsvarā mūsu valstī tiek akreditētas vispārīgās izglītības programmas, bet šajā gadījumā tika akreditēta profesionālā pilnveide un tālākizglītība pieaugušajiem.
👉Ņemot vērā, ka tā ir psiholoģija, ko es centos akreditēt, vēsturē tas esot pirmais gadījums.
🧐Tas arī bija grūtākais, tikt pāri šim aizdomu posmam, kurā jūtams bija akadēmiskās un profesionālās programmas atšķirības.
⚖️Tā atšķirība ar kuru es izcēlos bija tik uzskatāma, ka beidzot izvērtēšanu man bija pilnīgi skaidrs, komisija ir aizdomu pilna, neticības un šaubu pārņemta, un man bija sajūta, ka viņiem bija grūti man noticēt.
👉Jo – pirmkārt, tā taču nemēdz būt, ka kādam tik ļoti rūp viss, ko viņš dara un, otrs, diez vai tur viss ir kārtībā, ja viss ir tik jauki.
💓Ar duālu sajūtu es beidzu savu pirmo kārtu un ar nepacietību gaidīju otro.
👭Otrā kārta ietvēra pārrunas ar skolniekiem par skolu, programmu un mani. Pārunās piedalījās tikai pirmais un otrais kurss, 10 cilvēku.
🕰Intervija ilga 2,5h un komisija tincināja katru.
🤳Es, protams, dzirdēju tikai atsauksmes un saprotu, ka skolnieki neatpalika no manis. Daudz stāstot un slavējot visu, kas notiek skolā un mācību procesā.
👁Tas komisijā radīja lielu izbrīnu, jo var jau nolobēt vienu vai divus cilvēkus, lai saka kaut ko labu, bet te visi 10 ir laimīgi, priecīgi, ka mācās un par skolotāju vispār ❤️ – “Dievs”.
👉👁Komisijai interese pieauga un, protams, izšķirošais palika trešais posms. Tā bija atklātā nodarbība, seminārs, kas ilga divas dienas.
🙏Man liktens bija ļoti labvēlīgs un pēc grafika iekrita “Dialogs konsultēšanā”, kas, protams, ir ļoti interesants praktiskās metodes dēļ. Ko es noteikti nevarētu tik brīvi teikt pie tēmas “Sekss konsultēšanā”.
💪Bet lai vai kā, tuvojās mans praktiskais iznāciens.
📅Tas bija iespaidīgi, jo komisijai pavadīt laiku kopā ar mums bija interese divas dienas, no sākuma līdz beigām. Un, lai arī komisija nepiedalījās mūsu aktivitātēs, tomēr atzina, ka esot mācījušies mums līdzi.😉 To bija patīkami dzirdēt.
👉Nobeidzot savu atklāto nodarbību, es atslābu un atļāvos uzprasīt atgriezenisko saiti arī komisijai.
🌟Un skaistākais kompliments, ko esmu dzirdējusi par sevi un savu darbu skanēja šādi – Latvijai ir jābūt lepnai, ka viņai ir tāda skola un tāda metode! Es esot profesionāla tajā, ko daru, apbrīnas vērta ir mana pacietība un mīlestība, kuru es iegūldot.
Nu, ko lai es saku, man izdevās! Akreditācija ir iegūta uz sešiem gadiem.
Man izdevās nevis kādu pārliecināt, bet ar pārliecību🎯 sasniegt savus sapņus.
Tāds nu tas ir – šī gada sasniegums 🏆un lepnums!
👉🔥Tagad visi, kam rūp sava personīgā izaugsme emocionālajā kompetencē, laipni aicināti “alter ego” skolā!
👉Neaizmirstiet, ka uzņemšana, vienu reizi gadā! Šogad 09. oktobrī atvērtā durvju diena visiem, kas vēlas mācīties pārvērtējišo konsultēšanu, kā pašpalīdzību sev.
❤️Un vēl, protams, es vēlos padalīties ar pirmo izlaidumu nu jau akreditētai skolai. Mēs ar vērienu, sagaidot pandēmijas ierobežojuma beigas, varējām to beidzot nosvinēt.
❤️Paldies maniem mīļajiem, par kopā būšanu un pašu dārgāko, ko jūs man esat veltījuši – savu laiku.
❤️Protams, atcerieties, ka diploms ir tikai apliecinājums tam, ka esat izturējis pārbaudījumus skolā, bet tie īstie dzīves pārbaudījumi sāksies tikai tagad.
❤️Patiesā cieņā, jūsu Lilita Danilāne.

ALTER EGO SKOLA
09. oktobris atvērtā durvju diena!
Vai tu esi ar mums?
Vairāk par programmu lasi šeit: https://alterego.lv/lv/skola/
Saņem savu ielūgumu piesakoties!
Pieteikšanās un papildinformācija pa tālruni +371 29430550
sūtot e-pastu lilita.danilane@alterego.lv

JAUNUMI LAT

SEKO LV

FB ICON TW ICON INST ICON YT ICON

Privacy Policy My Account