Likumi priekš vecākiem bērnu audzināšanā.

Neapšaubāmi pieņemt bērnu – tātad mīlēt viņu nevis tāpēc, ka viņš ir skaists, spējīgs, teicamnieks, palīgs utt, bet gan vienkārši tā pat vien, par to, ka viņš ir.

Drīkst izrādīt savu neapmierinātību atsevišķām bērna darbībām, nevis pret bērnu pašu.

Drīkst nosodīt bērna rīcību, bet ne viņa jūtas, lai cik nevēlamas vai „neatļautas” tās būtu. Ja tās ir parādījušās, tātad tām ir pamats.

Likums – „BŪT” bērna vecums no 0 līdz 6.mēn.

Es priecājos, kad Tu esi dzīvs. Tu piederi mums, Tu esi mūsu. Tas, kas tev nepieciešams, svarīgi priekš manis. Es priecājos, kad Tu – esi Tu. Tu vari augt savā ātrumā. Es mīlu Tevi un labprāt, brīvprātīgi par Tevi rūpējos.

Likums – „Darīt” no 6.mēn. līdz 18.mēn.

Tu vari izsekot pasauli, eksperimentēt, un es atbalstīšu un aizsargāšu Tevi. Tu vari izmantot visas savu orgānu jūtas, kad apzini pasauli. Tu vari darīt kaut ko tik daudz reizes, cik Tev nepieciešams. Tu vari zināt to, ko Tu zini. Tu vari interesēties par jebko. Man patīk vērot tavu iniciatīvu, augot un apgūstot. Es mīlu Tevi, kad esi aktīvs, un es mīlu Tevi, kad esi mierīgs.

Likums – „Domāt” no 18.mēn. līdz 3. gadi.

Es priecājos, kad Tu domā par sevi. Tas ir normāli un labi priekš Tevis, ja Tu dusmojies, un es neļaušu lai Tu radītu sāpes sev vai citiem. Tu vari teikt „Nē!” un pretoties tik, cik Tev vajadzīgs. Tu vari sākt domāt par sevi, bet es domāšu par sevi. Tu drīkst vienlaicīgi domāt un just. Tu vari zināt, kas Tev nepieciešams un lūgt lai tev palīdz. Tu vari kļūt atsevišķs cilvēks no manis, un es turpināšu tevi mīlēt.

Likums – „Identifikācija un spēka iegūšana ” no 3.gadi līdz 6. gadi.

Tu vari izzināt, kas Tu esi, un uzzināt, kas ir citi cilvēki. Tu vari būt vienlaicīgi stiprs un palīdzību prasošs. Tu vari izmēģināt sevi dažādās lomās un daudzveidīgos veidos izjust savu spēku, savu nozīmīgumu. Tu vari pamanīt savas uzvedības rezultātu. Attiecībā pret mani visas tavas jūtas ir labas. Tu vari saprast, kas ir reāli, un kas ir „netīšām”. Es Tevi mīlu tādu kāds Tu esi.

Likums – „Strukturēšana” no 6. gadi līdz 12. gadi.

Tu vari padomāt, pirms saki „jā” vai „nē”, un mācīties no savām kļūdām. Tu vari ticēt savai intuīcijai, kas palīdzēs Tev izlemt, ko darīt. Tu vari atrast savu ceļu un vari rīkoties tā, lai tas darbotos tavā labā, nevis pret tevi. Tu vari apgūt tos likumus, kuri palīdz cilvēkiem dzīvot starp cilvēkiem. Tu vari iemācīties, kad un kur var izrādīt nepiekrišanu. Tu vari domāt par sevi un saņemt palīdzību, tā vietā lai nepaliktu viens pats ar savu neveiksmi. Es mīlu Tevi pat tad, kad mēs esam dažādi, un man patīk augt kopā ar Tevi.

Likums – „Identifikācija, seksualitāte un atdalīšanās” pusaudžu vecums.

Tu vari zināt, kas Tu esi, apzināt un praktizēt neatkarības iemaņas. Tu vari iemācīties saprast atšķirības starp seksu un augšanu. Tu vari būt atbildīgs par savām vajadzībām un savu uzvedību. Tu vari attīstīt savas intereses un savstarpējās attiecības. Tu vari mācīties izmantot vecas iemaņas pa jaunam. Tu vari attīstīties savā vīrišķībā vai sievišķībā un tai pat laikā būt atkarīgs no citiem. Es ar interesi gaidu, kad varēšu iepazīt Tevi pieaugušu. Mana mīlestība vienmēr ir ar Tevi. Es uzticos Tev un domāju, kad Tu palūgsi man Tevi atbalstīt, tad, kad Tev tas būs nepieciešams.

Likums – „Savstarpēja atkarība”, nobriedis vecums.

Tavas vajadzības ir svarīgas. Tu vari būt unikāls un augstu vērtē citu unikalitāti. Tu vari būt savstarpēji atkarīgs un arī neatkarīgs. Gadiem ejot Tu vari panest un vari vērst plašumā savu attieksmi un garīgo attīstību, savā ģimenē, savos draugos, utt. Tu vari veidot savas vērtības, izmēģināt savas lomas un uzdevumus. Tu vari būt radošs kompetents, produktīvs un pilns cilvēciska prieka. Tu vari ticēt savai iekšējai gudrībai. Tu vari teikt „labdien” un „uzredzēšanos” cilvēkiem, lomām vēlmēm un lēmumiem. Tu vari pabeigt jebkuru savas dzīves ceļu un nepacietībā un priekā uzsākt jaunu dzīves posmu. Tava mīlestība kļūst ar vien nobriedušāka un tava mīlestība izplešas. Tu esi mīlams (a) jebkurā vecumā.

Lai Jums veicas un ne tikai…Lilita.

JAUNUMI LAT

SEKO LV

FB ICON TW ICON INST ICON YT ICON

Privacy Policy My Account