Kāda ir tava mīlestības valoda?

Ja jūs kāds nemīl tā kā jūs to gribat, tas nenozīmē, ka jūs nemīl no visas sirds.

Ilgu laiku strādājot ar bērniem, nodarbojoties ar ģimenes konsultēšanu, es aizdomājos par to, kādu lomu spēlē mīlestības valoda mūsu dzīvē. Un tikai vadot sieviešu seminārus, sapratu galveno. Mīlestībai mēdz būt vairākas valodas, ar kuras palīdzību mēs nododam savu attieksmi mīlestībā pret sevi un tuvākajiem mums cilvēkiem.

– mīlestības iedrošinājums vārdos un pateicībā

Patiesa pateicība, iedrošinājums, mīlestības vārdos palīdz mums izteikt mīlestību pret saviem mīļajiem.

– kopīga laika pavadīšana

Pavadītais laiks ar mīļoto cilvēku – nenovērtējams. Nodzīvotais laiks atsevišķi, pazaudēts laiks ko neatgriezt.

– dāvanas

Dāvanas ne par velti tiek uzskatītas par mīlestības simboliem. Dažiem tās ir ļoti svarīgas. Tie, kas uzskata, ka mīlestību jāizrāda dāvanās, novērtē katru mīļotā cilvēka dāvanu. Nav vērts domāt, ka šie cilvēki ir merkantili. Nē, viņi patiešām domā, ka dāvanas neesamība – ir mīlestības trūkums.

– palīdzība un aprūpe

Palīdzība un aprūpe – ir jūtu beznosacījuma demonstrēšana.

– pieskārieni

Ļoti daudziem pieskārieni – ir vienīgais veids pa īstam sajust mīlestību. Pieskārienu valoda – ir viena no pirmajām mīlestības valodām. Šajā valodā mammas sarunājas ar saviem mazuļiem.

Nesen pie manis uz konsultāciju bija atnākusi māmiņa ar bērnu, viņa vēlējās atrisināt savstarpēju attiecību problēmu. Darba procesā atklājās, ka mamma ar bērnu, sarunājas dažādās mīlestības valodās. Uz jautājumu vai mamma tevi mīl? Bērns atbild – nezinu. No sarunas ar bērnu noskaidroju, ka viņa mīlestības valoda ir pieskārieni. Mamma jau daudzus gadus nav pieskārusies bērnam, viņa ir rūpējusies par viņu, teikusi viņam ka mīl viņu, bet tā nebija dēla mīlestības valoda. Konsultēšanas procesā noskaidrojās, ka mammai pieskārienu mīlestības valoda ir sveša. Bērnībā viņai nepatika, kad viņai kāds pieskārās. Pēc tam, kad mamma bija apņēmusi savu bērnu, abiem sāka līt asaras . Pēc kāda laika mamma atzinās, ka tik laimīgu savu dēlu sen nav redzējusi.

Bet tas varētu būt bijis citādi, ja nebūtu viņa atnākusi uz konsultāciju, dēls būtu izaudzis ar lielu pārliecību, ka mamma viņu nekad nav mīlējusi. Galvenais vecāku uzdevums – mīliet savus bērnus, jūtiet viņus, runājiet ar viņiem, viņu mīlestības valodā. Psihologi bieži izmanto tādu terminu, kā kontakts. Daudziem cilvēkiem šis vārds neko neizsaka. Ko nozīmē, kad ir kontakts un kad nav kontakts ar bērnu? Kontakts – tā ir mīlestības valoda, kas pieejama citai personai. Ļoti bieži lietojot dažādu mīlestības valodu parādās neizpratne ne tikai starp bērniem un vecākiem, bet arī starp laulātajiem. Uz konsultāciju atnāca laulāts pāris ar nesaprašanos savstarpējās attiecībās. Noskaidrojās, ka vīrieša mīlestības valoda – dāvanas, vēloties laulātās tuvību. Sievietes mīlestības valoda – kopēja laika pavadīšana, intīmas sarunas. Viņš dāvina viņai dāvanas, vēlas viņu kā sievieti, bet viņa ir pārliecināta, ka viņš viņu nemīl. Ļoti svarīgi ir just savu partneri un sarunāties ar viņu viņa mīlestības valodā.

Mēdz gadīties arī sarežģītāki gadījumi, kad klients ir nācis no nelabvēlīgas ģimenes, viņš nezin un nejūt mīlestības valodas. Tādiem klientiem es iesaku grupas psihoterapiju, ko var iziet manā divgadīgajā pārvērtējošās konsultēšanas skolā. Grupa ir tā drošā vieta, kas viņu pieņems un ļaus piedzimt no jauna.

Pastāstīšu vēl vienu piemēru no prakses. Konsultācijā mamma ar meitu. Meitene negrib iet uz skolu, slikti ēd, paziņo, ka mamma viņu nemīl. Jautāju mammai, kādā veidā jūs nododat meitai mīlestību, kādā mīlestības valodā ar viņu runājat? Noskaidrojās, ka mamma nezina nevienu mīlestības valodu, jo bērnībā nav bijis neviena, kas ar viņu sarunātos. Izaugot mēs saviem bērniem un mīļajiem varam dot tikai to, kas mums ir. To ko mēs saņēmām bērnībā paši. Mēs sarunājamies tajās mīlestības valodās kurās runāja ar mums, mūsu vecāki vai tuvākie cilvēki. Tiem, kas uzauguši mīlestības deficītā atliek tikai mācīties mīlestības valodas, mīlot un caur mīlestību pret sevi mācīties mīlēt citus. Cilvēks, kurš nemīl sevi, nav spējīgs nedz pieņemt nedz dot mīlestību. Kā iemācīties mīlēt sevi? Viss ir ļoti vienkārši, sāciet ar sevi sarunāties izmantojot manis pieminētajās mīlestības valodās. Rūpējaties par sevi, dāviniet sev dāvanas, pavadiet laiku vienatnē. No sākuma jūs izjutīsiet diskomfortu, bet ar laiku jūsu mīlestība pret sevi pieaugs, vientulības bailes pāraugs apmierinātības sajūtā. Jūs ar vien vairāk vēlēsieties piešķirt sev laiku. Kurš nevar būt viens, tas nevar būt ne ar vienu – teica Konfūcijs. Tikai piepildījis sevi ar mīlestību no iekšas, mēs varam dalīties ar pasauli.

Mīlestības trūkums pret sevi bieži noved pie slimošanas ne tikai psihiskā nozīmē, bet arī somātiski. Mūsu ķermenis sāk slimot, ja mēs sevi nemīlam. Mūsu ģimenes izjūk, ja mēs nemīlam viens otru.

Izaugot, daudzi mēģina kompensēt mīlestības trūkumu ārpusē, meklējot sievieti vai vīrieti, kuri viņu varētu iemīlēt. Neapzināti meklējot sev tēvu vai māti, viņi atņem sev iespēju dzīvot pilnvērtīgās attiecībās starp vīrieti un sievieti.

Tā kā pilnvērtīgās attiecībās sieviete ir mīlestības avots priekš vīrieša, bet vīrietis ir aprūpes un atbalsta avots sievietei. Mīlestības avots var būt tikai sieviete, kura mīl sevi. Aizdomājieties, cik jūs veltāt laiku sev, vai mīlat to pavadīt paši ar sevi, kā jūs rūpējaties par sevi, par savu ķermeni, vai dāvājat sev dāvanas? Tas , kā mēs attiecamies pret sevi, ir tas, kā mēs attiecamies pret citiem. Ja sieviete nemīl būt viena, maz pievērš uzmanību sev, nerūpējas par savu ķermeni, tad kādā mīlestības valodā viņa sarunājas ar saviem tuvākajiem? Visdrīzāk šādas sievietes mīlestības valoda ir palīdzība, tādā veidā, viņa apmierina savu nepieciešamību būt vajadzīga-piederīga. Palīdzot citiem, viņa saņem apstiprinātu pateicību. Palīdzība neapšaubāmi ir mīlestības valoda, bet tikai tad ja tā ir nesavtīga un neprasa neko pretī, pretējā gadījumā tāda palīdzība padara cilvēku, kuram tā tiek sniegta, par atkarīgu. Šādā gadījumā tā vairs nav mīlestības valoda. Ļoti bieži sieviete, kura sevi nemīl, nokļūst par upuri attiecībās, attiecībās kur manipulē un izmanto viņu. Tādas attiecības izsmeļ un iznīcina sievieti. Izeja tikai viena – iemīlēt sevi.

Tikai mīlestība piešķir dzīvei jēgu. Mīliet viens otru.

Pateicībā novēlējums jums:

Lai tuvums Jūsu nav pārmērīgs,

Lai debesu vēji, dejo starp jums.

Mīliet viens otru, bet nepārvērtiet mīlestību ierakumos,

labāk lai tā ir satraukusies jūra, starp jūsu dvēseles krastiem.

Piepildiet dvēseles trauku viens otram, bet nedzeriet no viena trauka.

Daliet viens otram savu maizi, bet neēdiet no vienas šķēles.

Dziediet, dejojiet, priecājieties kopā,

bet lai katrs no jums ir vientuļš kā vientuļa koka lapa,

kaut gan tā katra skan vienotā skaņā.

Dāvājiet savu sirdi viens otram, bet neļaujiet to lietot,

jo tikai ilgas pēc dzīves var vienot jūsu sirdis.

JAUNUMI LAT

SEKO LV

FB ICON TW ICON INST ICON YT ICON

Privacy Policy My Account