Kā iemācīties mīlēt sevi? Vai, kā piedot sev?

Kā iemācīties mīlēt sevi? Vai, kā iemācīties piedot sev?
Praktiski padomi ikvienam:
Mīlēt sevi – tātad piešķirt sev tiesības dzīvot pilnu un piepildītu dzīvi, bet mīlēt citus cilvēkus – nozīmē dot viņiem tiesības dzīvot pilnu dzīvi.
Dzīvot pilnu dzīvi – tas nozīmē piešķirt sev tiesības būt cilvēkam, kurš pārdzīvo pieredzi, neslēpjas no savām bailēm, pārliecības, maldiem, trūkumiem, vēlmēm un cerībām, būt tādam, kāds esi šeit un tagad. Tādam kurš sevi nenosoda, kurš nedomā par to, kas ir labs un kas ir slikts, kas ir pareizi un kas ir nepareizi. Tātad dzīvot šodienā un zināt, kad katrs pieņemtais lēmums vienmēr nesīs sekas, patīkamas vai nepatīkamas.

Mēs varam dzīvē pieņemt situācijas, pieņemt cilvēkus un tas būs labi, bet svarīgāk par visu ir pieņemt sevi – tātad piedot sev.
Kas būtu jādara lai mēs piedotu sev?
1.Pieņem un atzīsti savas emocijas. Viņu nav daudz. Apzinies, iekš kā Tu vaino sevi vai otru cilvēku. Nosaki kādus pārdzīvojumus tas Tev izsauc.
2.Uzņēmies uz sevi atbildību par šiem pārdzīvojumiem. Izrādīt atbildību – tātad apzinies, ka Tev vienmēr ir izvēle – situācijā reaģēt ar mīlestību vai bailēm. No kā Tu baidies? Varbūt Tu baidies būt apvainots iekš tā par ko vaino pats, citu cilvēku.
3.Saproti citu cilvēku un atbrīvojies no sasprindzinājuma. Lai atbrīvotu sasprindzinājumu un saprastu citu cilvēku, ieliec sevi viņa vietā un sajūti viņa nodomus. (Ja turpini viņu nosodīt, tad netiki galā ar 1 un 2 uzdevumu, nespēj atzīt savas jūtas). Padomā par to, ka arī viņš, varbūt, nosoda gan sevi gan tevi – iekš tā, iekš kā Tu vaino viņu. Viņš, tāpat kā Tu, baidās.
4.Piedod sev. Tas ir pats svarīgākais piedošanas uzdevumus. Lai Tu piedotu sev, piešķir sev tiesības baidīties, izrādīt vājumu, maldīties, atzīt savas nepilnības, pārdzīvot un dusmoties. Pieņem sevi tādu, kāds esi tagadnes mirklī un zini, ka šis stāvoklis mainīsies.
5.Sajūti vēlmi palūgt piedošanu. Gatavojoties šim mirklim, iedomājies sevī, ka lūdz piedošanu cilvēkam, kuru Tu nepieņēmi, kritizēji vai par kaut ko vainoji. Ja iztēlojoties Tu izjūti prieku un brīvību, tad esi gatavs nākamajam uzdevumam.
6.Satiecies ar cilvēku, kuram vēlies palūgt piedošanu. Izstāsti viņam par saviem pārdzīvojumiem un palūdz piedošanu par to, ka nepieņēmi, kritizēji un turēji naidu uz viņu. Bet to, ka Tu esi viņam piedevis saki viņam tikai tad, ja viņš pats par to sāks runāt.
7.Izveido kontaktu vai pieņem lēmumu attiecībā pret saviem vecākiem. Atceries līdzīgu situāciju pagātnē ar cilvēku, kurš priekš tevis nozīmē varu, autoritāti, – ar tēti, mammu, vectēvu vai vecmammu, skolotāju un citiem… Šim cilvēkam noteikti ir jābūt tā paša dzimuma, kāds ir tam, kuram Tu tikko piedevi. Atkārto ar viņu visus šos uzdevumus.

Ja emocijas, kuras Tu pārdzīvo ir vērstas pret Tevi pašu, izdzīvo 1.2.4 un 7. uzdevumu.

Lai Jums veicas un pietiek gan drosme, gan vēlme pamēģināt. Ja saviem spēkiem galā netiekat, droši rakstiet, zvaniet, jautājiet – Lilita Danilāne.

JAUNUMI LAT

SEKO LV

FB ICON TW ICON INST ICON YT ICON

Privacy Policy My Account