Kā atrast sevi vai kas ir patiesais ES?

Kas ir Tavs Ego?

Tas ir tavu atmiņu komplekss, kas ar gadiem kļūst priekš Tevis nozīmīgs un visbeidzot piepilda visu Tavu individualitāti. Paskaidrošu sīkāk. Tu uztverot kaut kādu notikumu, to saglabā atmiņā. Ja šis notikums bija īpaši laimīgs vai nelaimīgs, Tu pieņem, ka to noteikti nedrīkst aizmirst. Uz šo atmiņu pamata, Tu nonāc pie kaut kāda secinājuma par to, kā izvairīties no šādas situācijas nākotnē ja tā ir destruktīva, vai pretēji, kā atkārtot, ja tā ir sagādājusi prieku. Šie secinājumi pakāpeniski kļūst par ticību uzskatos.

Līdzīgas atmiņas ar laiku kārtojas atsevišķos kompleksos, veidojot subpersonību, kas dzīvo Tevī savu dzīvi. Šī subpersonība barojās no enerģijas, kuru viņa saņem katru reizi, kad Tu atļauj viņai vadīt savu dzīvi. Nereti viņa atgādina par sevi runājot ar mums, kā klusa iekšēja balss, mēģinot radīt iespaidu tavos lēmumos. Protams, ja Tu esi noticējis kaut kam, tad visticamāk vadoties pēc vislabākiem nodomiem: Tu domāji, ka šī ticība Tev palīdzēs kļūt vēl labākam vai laimīgākam. Diemžēl lielais vairums mūsu ticības, kas uzkrāta jau no pašas bērnības, izrādās pilnīgi bezjēdzīga nākotnē, kad Tu kļūsti par pieaugušo. Dažas no viņām spēlē savu pozitīvo lomu, kaut kādā dzīves posmā, bet pārējās ir bijušas meli jau no paša sākuma.

Paskatieties, piemēram uz zēnu, kurš nekādi nevar iemācīties lasīt. Viņš nemitīgi dzird no vecākiem vai skolotāja sakot piemēram: „Tu nekam neesi derīgs, Tu esi pārāk izklaidīgs. Nekas vērtīgs no Tevis neiznāks”. Ja zēns iegaumēs šos vārdus un nolems tiem ticēt, viņa galvā iemitināsies klusa balss, kas nemitīgi viņam atgādinās, ka viņš neko nav spējīgs; katrreiz, kad viņš vēlēsies kaut ko iemācīties vai uzsākt, viņš noteikti sadzirdēs šo kluso balsi. Šī viņa subpersonība (vai uzskatu pārliecība) vienmēr mēģinās viņu pārliecināt, lai palīdzētu izbēgt ciešanas, kā vārdā mēģinās visādiem veidiem viņam traucēt uzsākt jebko.

Zēns izaugs un kļūs par lielu vīrieti, bet turpinās ieklausīties šajā balsī un darīs visu lai vairāk nekad un ne no viena nedzirdētu sakām, ka viņš nekam nav derīgs. Šī balss vai ticības pārliecība uzskatos, nemitīgi teiks priekšā, kā attaisnoties, kas ļautu neko neuzsākt: „Man tas ir neinteresanti”, „Es pārdomāju”, „Nav īsti laiks darīt” utt. Redzams, ka šāda ticības pārliecība uzskatos, rada tikai kaitējumu, gan bērnam, gan pieaugušajam.

Tātad, Ego sastāv no šādas ticības-pārliecības uzskatos un cilvēkam būtu svarīgi to apzināties, pretējā gadījumā tas traucēs viņam realizēt patiesas vēlmes, patiesas izpausmes viņa īstajā individualitātē, viņa patiesajā Es Esmu.

Atceries, ka Ego nevar vadīt Tavu dzīvi. Ego nav spējīgs saprast Tavas patiesās vajadzības, jo Ego balstās tikai uz atmiņām. Ego – ir cilvēka prāta radošums.

Lai Jums izdodas atrast savu Es un vēlams patieso… patiesā cieņā, Lilita Danilāne.

JAUNUMI LAT

SEKO LV

FB ICON TW ICON INST ICON YT ICON

Privacy Policy My Account