Atvērtā durvju diena!

DZĪVES TRENERU SKOLA

31. oktobris atvērtā durvju diena!

Vai tu esi ar mums?

Iepazīstieties ar savas zemapziņas unikālo un nevainojamo struktūru.
Uzziniet, kā jūsu zemapziņa runā ar jūsu apziņu.
Iemācieties apzināties savas emocijas un jūtas, dzirdēt un saprast sevi.
Uzziniet, kāda vērtība ir nožēlas sajūtai un par kādām patiesām vajadzībām runā jūsu nožēla.
Jūs uzzināsiet par aizvainojuma unikalitāti un to, kas ir patiesa piedošana.

Emocionālā un fiziskā vardarbība ģimenē.

Visgrūtāk ir pieņemt ar fizisku un emocionālu vardarbību saistītu situāciju. Ja bērnībā tevi sita, emocionāli pazemoja, apspieda, liedza tiesības izteikties vai kā citādi iespaidoja, tev atmiņa ir saglabājusi bloku, par pagātnē piedzīvoto netaisnību.
Jā, mēs bērnībā esam bērni, bezpalīdzīgi un atkarīgi no pieaugušā piesaistes. Bez šīs piesaistes mēs nejutīsim drošību, bet tikai drošība palīdz mums izaugt par veseliem cilvēkiem.
Bet ko darīt, ja šī drošība ir bijusi apdraudēta? Vai kāpēc mana mamma vai tētis ir rīkojušies tik neveselīgi?

Kļūdas, kas traucē attiecībās.

Ja sieviete nemitīgi savu vīrieti saukā par muļķi un nejēgu, kas neko nespēj sasniegt savā dzīvē, vai viņa neiepilina sajūtu, ka viņš tiešām ir pilnīgi garām? – Šādu sajūtu vīrietī tiešām var iepotēt.

Taču labi zināms ir arī teiciens, ka katra sieviete nopelna tādu vīrieti, kādu pelnījusi.

Ja es dusmojos uz savu vīrieti, tātad problēma ir manī. Jo tieši es izjūtu nepatiku un dusmas pret viņu. Ar tām gribu paust, ka vīrietim jāmainās.

“alter ego” ATVĒRTO DURVJU DIENU jau 12. oktobrī!

Sveiciens rudenī!
Rakstu tiem, kas jau pieteikušies un tiem, kas vēl domā un tiem, kas kādreiz jau bijuši pie manis uz skolas atvērto durvju dienu, semināros vai grupās un tiem, kas kaut kādu citu iemeslu dēļ ir ar mani pazīstami !
Kā jau katru gadu ir pienācis laiks atkal satikties.
“alter ego” skola uzsāk jauno mācību gadu.
Mīļi gaidīšu uz atvērto durvju dienu un priecāšos ja ņemsi kādu līdzi.
Tikšanās vieta: Rīga, Kalnciema iela 29a-6.
Tikšanās laiks: 2019. gada 12. oktobrī no plkst. 13:00
Būšu priecīga ja par dalību paziņosi līdz š.g. 05. oktobrim.

Izbraukuma seminārs sievietēm “ES un VIŅŠ ” 2. daļa.

Izbraukuma seminārs sievietēm “ES un VIŅŠ ” 2. daļa.
Semināra ievaddaļā atcerēsimies iepriekšējā seminārā apgūto un apspriedīsim, kuras pirmajā seminārā aplūkotās metodes reāli „strādā” dzīvē. Centīsimies atsvaidzināt tos „aklos punktus”, kuri no pirmā semināra daļas ir pilnīgi „izkrituši”.

Seminārs sievietēm “Uzdrošinies atklāt sevi un izprast viņu “1. daļa

Seminārs sievietēm “Uzdrošinies atklāt sevi un izprast viņu” (1. daļa) «Alter Ego» skola aicina piedalīties seminārā sievietēm un ielūkoties attiecību līkločos. Izprotot vecāku sarakstītos scenārijus un pārmantošanas likumsakarības. Seminārs domāts sievietēm, kas vēlas izprast savu sievietes būtību no dzimšanas brīža līdz šodienai. Semināra galvenais mērķis ir palīdzēt katrai sievietei izprast piecus sievietes/ dievietes dzīves principus, kuri tiek apgūti caur leģendu un savu pieredzi, zīmējot savas dzimtas karti. Seminārs ir ļoti intīms, katras sievietes ieskats dziļi sevī, meklējot tur patiesību un mīlestību.

Nometne – PRĀTAM, GARAM, DVĒSELEI. 19. -21. jūlijs, 2019.

Nometne – PRĀTAM, GARAM, DVĒSELEI.
19. -21. jūlijs, 2019.
“Alter ego” skola aicina piedalīties šis vasaras nometnē un izdzīvot pašpieredzes efektu dzīves situāciju MODELĒŠANĀ!
Nometne būs kolektīvi intīms pārdzīvojums un piedzīvojums nelielai cilvēku grupai – Skrundas novada lauku burvībā.
Nometnes laikā būs iespējams baudīt, maltīti, naktsmājas, pirtī iešanu, ugunskura kopības būšanu un kopējas zupas vārīšanu. Kā arī atpūtu un mācības vienkopus.
Nometnē tiks pavadītas 3 dienas, kas piedāvās izjust un izdzīvot konstelācijas metodi apvienojot pārvērtējošo konsultēšanu, kas dzimusi ”Alter ego” skolā kopā ar mani – Lilitu Danilāni.

Dzīves mērķi – Izbraukuma seminārs

Dzīves mērķi – Izbraukuma seminārs 05. – 07. 07. 2019.
Kā jau katru gadu, vasarā ir izbraukuma semināri.
Šis gads nebūs izņēmums un sāksim ar dzīves mērķa redzēšanu. Tas nebūs stāsts par to, kā nopelnīt vai iegūt kāroto, bet gan, kā paskatīties uz sevi no malas un ieraudzīt kādi mēs esam pēc savas būtības, kādas rakstura iezīmes mūs vada, kas liek mums virzīties uz priekšu un galvenais, kā! Šī semināra devīze – Attieksme pret dzīves mērķi ir mans iekšējais arhitekts, kas būvē pamatus domāšanā. Mācīsimies ieraudzīt, ko būvējam!

Prasme izpaust emocijas.

Vispirms – kas tad ir emocijas? Ārēju apstākļu vai arī iekšējas pārliecības izraisīts saviļņojums jeb satraukums. Lielākā daļa mūsu emociju izriet no nepamatotām cerībām, es tās vēl saucu par gaidām vai neapzinātu rīcību sekām, kas izriet no neprasmes mīlēt patiesi un ar sirdi. Mīlestība ir silta, starojoša un dziedē, naids – posta. Jo vairāk cilvēka emocijas ir piesātinātas ar naidu, jo vairāk tas gandē viņu pašu.

Apzināta bēgšana.

Gadās, kad visas iespējas ir izsmeltas: nav spēka vairs runāt, pierādīt vai mēģināt saprast jo skaidri saprotam, draud briesmas. Ja vainas sajūta jūs nepamet un atrast skaidrību samocītās attiecībās neizdodas, lai kāds tam arī nebūtu iemesls, vakardienas draugs, neizturams priekšnieks vai personīgā māte, kas neļauj ne dzīvot ne elpot, – vajag glābties bēgot. Tas nav gļēvums, bet gan sevis pasargāšanas veids. Nepieciešama ir drosme un daudz garīga spēka, lai varētu aiziet : jo pēc tam būs nepieciešams sevi atgūt no jauna, savākt pa kripatiņai atpakaļ…

Kā rīkoties, ja jūtam dusmas, naidu vai aizvainojumu?

Kā rīkoties, ja jūtam dusmas, naidu vai aizvainojumu?Kamēr mēs dzīvojam dusmās, naidā vai aizvainojumos, mums dvēsele ir ieslogota cietumā un katrs jauns notikums ir šo emociju gūstā. Vai zinājāt, ka šīs destruktīvās jūtas vienkārši ir jāatzīst? Visbiežāk, mēs nevis atzīstam, bet izlādējam tās uz kādu, tādā veidā atbrīvojot sevi un nodarot pāri kādam citam. Veselīgi būtu iemācīties šīs jūtas vadīt, piemēram, atzīstot kādam, ka esat tuvu nesavaldībai.

Ziemas seminārs sievietēm II. Daļa

Ziemas izbraukuma seminārs II. daļa
Norises vieta: “Kalna Būdnieki”, Jaunmuiža, Skrundas pag.

Būt mīlētai un lolotai laulības dzīvē ir sievietes visdziļākā vēlēšanās…

Izbraukuma semināra mērķis.

Semināra ievaddaļā atcerēsimies iepriekšējā seminārā apgūto un apspriedīsim, kuras pirmajā seminārā aplūkotās metodes dzīvē reāli „strādā”. Centīsimies atsvaidzināt tos „aklos punktus”, kuri no pirmās semināra daļas ir pilnīgi „izkrituši”. Semināra pamatdaļā aplūkosim sievietes dzīves ceļa būtību, tā pieņemšanas un apgūšanas grūtības. Semināra galvenais uzdevums – iemācīties pieņemt vīrieti tādu, kāds viņš ir.

Ziemas izbraukuma seminārs sievietēm.

Seminārs sievietēm
“Uzdrošinies atklāt sevi un izprast viņu” I. daļa

DZIMTAS KARMU IZZINOT.

Seminārs sievietēm, kuras vēlas ielūkoties sevī un meklēt atbildes uz neskaidriem jautājumiem, kas ietver:
– sarežģītas attiecības ar vecākiem;
– partnerattiecību neesamība vai nesaskaņas;
– zaudējuma sāpes;
– piedzīvotu pamestību, atkrību, vardarbību;
– nerealizētu mātes lomu.

Pieteikšanās un papildinformācija pa tālruni +371 29430550
sūtot e-pastu lilita.danilane@alterego.lv vai
izmantojot e-bodes pieteikšanās sformu.

“alter ego” skola aicina ciemos.

Atvērtā durvju diena “alter ego “skolā.
Vēl viens skaists pasākums un dažiem ilgi gaidītais mācību mirklis jau klāt. Kā jau katru gadu, “alter ego” skola rīko atvērto durvju dienu un svin skolas svētkus kopā ar bijušajiem, esošajiem un jaunajiem skolniekiem. Tātad, 13.oktobris, sestdiena, kad satiksies atmiņas, sajūtas un sen neredzēti cilvēki. Tā būs diena, kad satiksies senas un jaunas pieredzes, kas izveidos tiltu kam jaunam un nezināmam.

Mīlēt sevi.

Labvēlība pret sevi un cieņa ir galvenie un svarīgākie sajūtu rādītāji, mīlestībā pret sevi. Ja šādu jūtu mums nav vai deficītā trūkst, parādās autoritāra attieksme attiecībā pret sevi. Tā var pāraugt arī slimīgā „upurī – izsekotājā”. Ja mēs nemīlam sevi , tad nespēsim mīlēt arī citus, jo centīsimies panākt tikai vienu – PAŠAM BŪT MĪLĒTAM.

Izbraukuma seminārs sievietēm 1. daļa

“Uzdrošinies atklāt sevi un izprast viņu” Tuvākais seminārs plānojas 2019. gada martā. Norises vieta: “Kalna Būdnieki”, Jaunmuiža, Skrundas pag.
Es piedāvāju iespēju kopīgi izbaudīt sieviešu semināru un palūkoties uz sevi no malas. Seminārs domāts sievietēm, kas vēlas izprast savu sievietes būtību no dzimšanas brīža līdz šodienai.

Atvērtā durvju diena ir klāt!

Sveiciens rudenī! Rakstu tiem, kas jau pieteikušies un tiem, kas vēl domā un tiem, kas kādreiz jau bijuši pie manis uz skolas atvērto durvju dienu, semināros vai grupās un tiem, kas kaut kādu citu iemeslu dēļ ir ar mani pazīstami !

Iepazīsties “alter ego” jaunās mājas.

“…Reiz dzīvoja Labā Doma. Sena, labi nogatavināta, karstām vēlmēm un mīļām rokām izlolota – par jaunu sākumu, saulainu telpu, draudzīgiem cilvēkiem un sirsnīgām sarunām…” Uz skolu, uz skolu! „alter ego” skola tikusi pie jaunas mājvietas! “…un Labā Doma piešķīra sev tiesības lepni izslieties, pacelt galvu, uzsist sev pa plecu -…

Sieviešu semināra II. daļa jau augustā!

Sieviešu izbraukuma seminārs 2.daļa “ES un VIŅŠ” 11. – 13. augusts, 2017. g. Kā jau katru gadu, vasarā ir iespēja gan atpūsties, gan mācīties. NENOKAVĒ! Norises vieta: “Kalna Būdnieki”, Jaunmuiža, Skrundas pag. Tu uzzināsi: Kas ir ideāla Sieviete vīrieša skatījumā. Kas vīrietim sievietē šķiet valdzinošs. Kā vīrietī atmodināt visdziļākās mīlestības…

Vasaras semināri jau klāt!

14.-16. jūlijs 2017.g. Norises vieta: “Kalna Būdnieki”, Jaunmuiža, Skrundas pag. Es piedāvāju iespēju kopīgi izbaudīt sieviešu semināru un palūkoties uz sevi no malas. Seminārs domāts sievietēm, kas vēlas izprast savu sievietes būtību no dzimšanas brīža līdz šodienai. Semināra galvenais mērķis ir palīdzēt katrai sievietei izprast piecus sievietes/ dievietes dzīves principus,…

Atvērtās durvis un jauno telpu atklāšana.

Tas ir jānosvin!Šogad, 19. novembrī no lp.13.00 līdz 20.00 “alter ego” skolai lieli svētki, liels notikums – sālsmaizes svētki un atvērtā durvju diena. Ikvienam ir iespēja būt kopā ar mums, iepazīt skolu un satikties ar jaukiem cilvēkiem. Tā ir iespēja redzēt un dzirdēt klātienē dažādus viedokļus un stāstus; – tā ir…

Naudas seminārs – Kā domāt gudri lai dzīvotu bagāti?

Nauda ir aizliegtā tēma, par kuru mūs māca skaļi nerunāt. Galvenais ar ko strādājam šajā sakarā ir tikt skaidrībā kādas mums ir attiecības ar naudu, kāda ir mūsu uzvedība un no kurienes tā nāk. Kādi ir mūsu galvenie stereotipi, kas translējas no paaudzes paaudzē? Ja mēs nebaidāmies naudu zaudēt, tad…

Katrs pats savas dzīves režisors.

…pasakas ir domātas bērniem, bet pieaugušiem cilvēkiem jātiek galā ar dzīves īstenību, kaut gan neviens viņiem nevar liegt ilgoties un meklēt kādu , kas vismaz mirkli noņemtu no pleciem smagi nesamo nastu. Jo katram ir savs nesamais un savs pasakas stāsts. Šai reizē mācījāmies izdzīvot pasaku terapiju. Meklējam atbildes uz…

Dzīves modelēšana.

Šovasar „alter ego” skola rīkoja vasaras nometni PRĀTAM, GARAM, DVĒSELEI! 3.dienas Latvijas laukos Skrundas pusē, lieliski izveidotā un skaisti izkoptā, gleznainā vietā ar kalniem, lejām un mežiem. Nometnē sabrauca dalībnieki un saudzīgā režīmā izdzīvoja pašpieredzes efektu, savu dzīves situāciju modelēšanā. Sākotnēji katrs dalībnieks izzināja sevi caur neapzināto līmeni darbojoties smilšu kastē. Otrajā…

Ielūkoties sevī un dziedēt dvēseli.

Izdzirdot par darbošanos smilšu kastē, pirmās asociācijas noteikti saistās ar bērnību, taču smiltis izmanto terapijā, kas palīdz sakārtot un dziedināt sevi. Kā jau katru gadu, arī šogad vasaras vidū notika Smilšu terapijas meistarklase, tiem, kas mācās Pārvērtējošo konsultēšanu – „alter ego skolā” Smilšu terapijas seminārs vienmēr ir vasarā ar izbraukumu zaļumos.…

Cilvēks un zīmulis

Cilvēks var darīt lietas, bet nekad nedrīkst aizmirst, ka pastāv Roka, kas vada viņa soļus. Šo roku mēs saucam par Dievu, un tā virza mūs turp, kurp vēlas Viņa griba. Reizēm vajag pārtraukt rakstu darbus un ķerties pie zīmuļa asinātāja. Zīmulis mazliet cieš no tā, bet kļūst daudz asāks. Tāpēc…

Vasaras darbi un nedarbi!

Sievietes būtību meklējot… Svarīga ir nevis pieredze pati par sevi, bet tas, kā tu šo pieredzi izjūti. Katrai sievietei ir divas puses, enģeliskā un cilvēciskā. Vai zini, kā tās darbojas? Enģeliskā ir tavas sajūtas un kā tu tās proti lietot. Savukārt cilvēciskā atbild par tavu personību, prasmēm un raksturu. Māksla…

Vasaras nometne!

Alter ego skolas vasaras nometne – PRĀTAM, GARAM, DVĒSELEI. 29. -31. jūlijs, 2016. Alter ego skola aicina uz šīs vasaras vienīgo lielo, kopīgo vasaras nometni, tā notiks 3.dienas Latvijas laukos Skrundas pusē, lieliski izveidotā un skaisti izkoptā, gleznainā vietā ar kalniem, lejām un mežiem. Nometnē tiksimies ar burvīgām dāmām un…

Vasaras izbraukuma seminārs “Smilšu terapija konsultēšanā”.

22.-24. 07.2016. Smilšu terapijas seminārs vienmēr ir vasarā ar izbraukumu zaļumos. Ar nelielu atpūtu pie dabas, iešanu pirtī un zušu zupas vārīšanu ugunskurā. Seminārs, kurā tiek dziedēta dvēsele. „Neizprasta dzīve ir tas pats, kas nenodzīvota dzīve.” Mēs dzīvojam pasaulē, kas orientēta uz ātru lēmumu pieņemšanu: “jo ātrāk, jo labāk”. Bet mūsu…

Seminārs sievietēm 2. daļa “ES un VIŅŠ”

IZBAUDI SIEVIEŠU SEMINĀRU ES UN VIŅŠ 2. DAĻU UN PABEIDZ APGŪT IESĀKTO! TAS NOTIKS SKRUNDĀ 15.16.17.JŪLIJĀ! Es gaidīšu un būšu priecīga satikt Jūs visas, kas esat kaut reiz bijušas un apmeklējušas sieviešu semināra pirmo daļu. Otrā semināra daļa ir svarīga lai Tu nostiprinātu zināšanas, ko apguvi pirmajā daļā, kā arī:…

Kā iemācīties mīlēt sevi? Vai, kā piedot sev?

Kā iemācīties mīlēt sevi? Vai, kā iemācīties piedot sev? Praktiski padomi ikvienam: Mīlēt sevi – tātad piešķirt sev tiesības dzīvot pilnu un piepildītu dzīvi, bet mīlēt citus cilvēkus – nozīmē dot viņiem tiesības dzīvot pilnu dzīvi. Dzīvot pilnu dzīvi – tas nozīmē piešķirt sev tiesības būt cilvēkam, kurš pārdzīvo pieredzi,…

Kā atrast sevi vai kas ir patiesais ES?

Kas ir Tavs Ego? Tas ir tavu atmiņu komplekss, kas ar gadiem kļūst priekš Tevis nozīmīgs un visbeidzot piepilda visu Tavu individualitāti. Paskaidrošu sīkāk. Tu uztverot kaut kādu notikumu, to saglabā atmiņā. Ja šis notikums bija īpaši laimīgs vai nelaimīgs, Tu pieņem, ka to noteikti nedrīkst aizmirst. Uz šo atmiņu…

Izlaidums nosvinēts!

Skaisti! Vēl viens izlaidums nosvinēts…Vienmēr pienāk laiks, kad kaut kas sākas un kaut kas beidzas. Mēs nogājām kopā divus gadus un daudz skaistu brīžu piedzīvojām. Ar katru no Jums ir kas īpaš noticis un tas allaž liks domās atcerēties tos mirkļus, dēļ kuriem nācāt un mācījāties. Nekas dzīvē nav tik…

Vīrišķais un sievišķais mūsos.

Kā var zināt, ka jūsu ķermenī vīrišķā un sievišķā enerģija atrodas līdzsvarā? To noskaidrot ir ļoti viegli. Jūsu savstarpējās attiecības ar sievietēm/vīriešiem atspoguļo iekšējo enerģiju savstarpējo iedarbību. Izanalizējiet savas attiecības ar pretējo dzimumu. Sāciet ar saviem vecākiem. Ja jums ir kaut vai pašas niecīgākās negatīvās domas attiecībā uz vecākiem un…

Atvērties attiecībās kādam.

Diemžēl, tā mēdz būt: mēs gaidām, sapņojam, meklējam, gatavojamies… bet otrs neuzdrīkstas ienākt mūsu dzīvē. Kāpēc? Iemīlēties, tas ir skaisti, bet… Satiekoties ar kādu mēs saskaramies ar savu un otra pieredzi, kura mantota no vecāku savstarpējo attiecību modeļiem. Mūsos pamostas tas, ko esam mantojuši, vēlme izjust emocionālu saikni, tieksme saplūst…

5 likumi ja esi iemīlējies

Ko izdarīt, lai mūsu dzīvē parādītos kāds, kurš novērtēs mūs cienīgi un kurā mēs iemīlētos no pirmā acu skatiena uz visu mūžu? Tādas receptes nav, bet ir likumi, kurus būtu labi zināt tiem, kas iemīlējušies kādā. Saprast, ko es vēlos no attiecībām. Ir vērts mierīgi un atklāti sev pajautāt: „Ko…

Kā ticēt vai kam ticēt?

Lielākā daļa no mums nestaigā uz baznīcu katru dienu. Tomēr mēs katrs, kaut kam ticam – un tā ir daļa no mūsu būtības. Mēs aizdomājamies, kāda jēga ir mūsu personīgajai dzīvei, kāda nozīme ir dzīves pārbaidījumiem un nāves neizbēgamai esamībai? Vai ticība sniedz mums atbildes uz visiem jautājumiem? Vai atbrīvo…

Māksla dot un māksla ņemt.

Tiem, kas cenšas apdāvināt citus, turklāt dara to nesavtīgi un priecājas, redzot citus priecīgus, atveras Augstāko spēku enerģijas avots. Tāpēc nebaidieties būt par „devēju”. Svarīgi, kā „devējam” darboties apzināti, atbilstoši savas dvēseles attīstības līmenim. Savādāk, citu problēmas var kļūt par jūsējām. Protams, vēl ir svarīgi lai jūsu pienesums ko sniedzat…

Mācies un uzzini virāk!

Mācības Pārvērtējošās konsultēšanas skolas divgadīgā programmā sāksies jau 21.22. novembrī. Nodarbības sestdienā un svētdienā no pl. 10:00-18:00 Lekcijas ir sadalītas semināros. Katrs seminārs noris divas dienas (16 akadēmiskās stundas). Programmas direktoreMg.psych Lilita Danilāne lilita.danilane@alterego.lv Pirmais mācību seminārs: „Konsultēšana ar ko tā sākas” Pirmā semināra daļa dod ieskatu konsultēšanas vēsturē un…

Atvērtā durvju diena!

Tas ir jānosvin! Sakarā ar to, ka šī gada 24. oktobrī ir „alter ego ” skolas ikgadējā atvērtā durvju diena, aicinu ikvienu uz pieredzes apmaiņas vakaru. Jums ir iespēja apmeklēt skolas atvērto durvju dienu, kas ir skolas svētki un atkal tikšanās ar bijušajiem, esošajiem un topošajiem skolniekiem. – tā ir…

Aizsargāt bērnu – labums un ļaunums.

Ko katrs no mums praktiski, konkrēti ir gatavs darīt, lai aizsargātu savu bērnu? Vispār no kā vecāki cenšas pasargāt bērnu? – No cietsirdības (agresijas); – No meliem; – No manipulācijas; – No vardarbības; – No negatīviem pārdzīvojumiem (stresa); – No traumām un slimībām utt. Jūs piekritīsiet, ka ļoti reti kāds…

Kāpēc bērni baidās? Kā iemācīt sevi un bērnu pāraugt bailes?

No sākuma svarīgi ir saprast, ka bailes – tas ir absolūti normāls (vairumā gadījumu) iekšējs emocionāls stāvoklis, ko ik pa laikam izdzīvo, gan pieaugušie, gan bērni. Bailes mēdz būt dažādas. Bāzes bailes vai lielākās bailes ko izdzīvo bērni – ir būt aizmirstam, nevajadzīgam un nemīlētam. Šīs bērna bailes salīdzinoši pēc…

Vēl viena metode, kas strādā…..

Sistēmiskās konstelācijas metode bija viena no metodēm un instrumentiem, kuru atļāvos izmēģināt savā praksē izbraukuma seminārā, apvienojot to ar pārvērtējošo konsultēšanu. Mans mērķis bija apvienot trīs metodes, trīs dienās – smilšu terapiju, pasaku terapiju un konstelāciju metodi. Svarīgākais priekš manis bija parādīt dalībniekiem, kas visām metodēm ir kopīgs un kas…

Ak šīs maģiskās smiltis.

Kā jau katru gadu vienreiz vasarā ir smilšu izbraukuma seminārs. Tas ir atvērtais izbraukuma seminārs ikvienam, bet pamatā protams tajā piedalās pirmā kursa studenti, kas mācās „ālter ego” skolā. Kas tad šovasar bija īpašs? Mācījāmies izprast smilšu kastes nozīmi gan no terapeita gan klienta puses. Nedaudz ielūkojāmies simbolu nozīmē un…

ES un VIŅŠ.

Vai es māku pieņemt vīrieti tādu kāds viņš ir? Vai es māku novērtēt vīrieti? Vai es māku apbrīnot vīrieti? Tie bija galvenie semināra uzdevumi ar kuriem mēģinājām tikt galā. Daudzas sievietes jautā, kādēļ jāiziet ir pirmā daļa un tikai tad var iziet otro? Es vienmēr atbildu, ka ja neesi izpratusi…

Mīlēt un būt pašai.

Nu ko, lai gan vasara vēl pie mums tā īsti neatnāca, tad to nevar teikt par vasaras sieviešu semināriem, jo tie gan jau pagātnē. Kā tad mums gāja? Labi. Šovasar vēl par piecpadsmit sievietēm pasaule bagātāka. Kopīgi izgājām garīgu ceļu, kurā ielūkojāmies kas ir mūsu vecāki un kā es pret…

17. svarīgākie jūtu veidi attiecībās.

1.DUSMAS: Kādas ir dusmu fizioloģiskās pazīmes? Ko jums saka jūsu ķermenis? Kā jūs uzzināt, ka esat sadusmojies? Jūs gribat kauties – lūk, ko tas nozīmē. Bet, kā jūs uzzināt, ka gribat kauties? Jūsu ķermenis burtiski kliedz jums par to. Elpa un pulss kļūst biežāki, muskuļi savelkas, jūs izjūtat pēkšņu un…

Es baidos kļūt līdzīga savai mammai.

Es skatos uz savu mammu un redzu – nogurušu, aizkaitinātu sievieti, kura nemitīgi gaida izdevību uzbrukt un pie visa tā, vēl nemitīgi pieprasot mīlestību. Daudzas no sievietēm, atzīstas, ka baidās kļūt tādas, kā mamma. Daudzas to pamana, kad sarunājas ar saviem bērniem tādā pašā tonī, tikpat neapmierināti, kā to dara…

Cilvēki un dzīves dāvanas…

Cilvēku starpā ir jānotiek pareizai apmaiņai. Šodien mēdz būt situācijas kur cilvēki nav viens ar otru apmierināti, tāpēc ka ir noslēgti, aizvērti viens pret otru. Tie ir kā slēgti trauki. Brīžiem ir jauki skatīties uz slēgtu trauku, bet priekšroka tomēr ir atvērtam. Priekšroka ir kviešiem, kas mesti tīrumā, nevis kviešiem,…

Dvēsele mūsu un citu.

Tīrība un saprātīgums tiek prasīti no cilvēka, kad viņš veido saikni ar citiem, jo katram ir savas kustības orbīta, kas var otru cilvēku aizraut līdzi. Bet jāpatur prātā, ka dvēseli neviens nevar novirzīt no tā ceļa, kuru Dievs ir nolicis, – paturiet to prātā kā aksiomu. Katras dvēseles ceļš ir…

Mājas lapas www.alterego.lv atklāšana

Nu ko dzimšanas dienas ballīte un mājas lapas atklāšana ir nosvinēta. Tagad ir iespēja vienuviet uzzināt visu par “alter ego” skolu, pierakstīties jaunumiem un sekot līdzi skolas dzīvei. Paldies visiem, kas bija kopā ar mani sajos brīnišķīgajos svētkos un tik pacietīgi gaidīja šo mirkli. Bez Jums tie noteikti nebūtu tādi.…

Izlaidums

Par vienu izlaidumu vairāk. Apsveicu visus savus mīļos beidzējus. Paldies Jums par to, ka bijāt kopā ar mani un veltījāt man savu visdārgāko kas Jums ir – savu laiku. Bez Jums tas nebūtu tik piepildīts. Dzīves ceļojums turpinās un es novēlu Jums turpināt un nebeigt izdzīvot. Tagad Jūs esat tam…

Šīs rindiņas der pārlasīt vismaz reizi nedēļā!

Šīs atziņas publiskojusi 90-gadīgā Regīna Berta Klīvlendā, Ohaijo. Tās pirmo reizi viņa uzrakstīja savā 45 gadu jubilejā, atzīmējot to, kādu „dzīves mācību” (atziņas) viņai devusi dzīve. 1. Dzīve nav taisnīga, bet tomēr laba. 2. Ja šaubies, pasper vēl solīti uz priekšu. 3. Dzīve ir pārāk īsa, lai to izniekotu naidam.…

Viena un vientuļa?!

Viņas ir skaistas, gudras un izglītotas. Viņām ir labs darbs, aizraujoši hobiji, omulīgi iekārtota dzīvesvieta. Un no malas bieži vien šķiet – lūk, veiksminieces it visā! Ja vien nejauši izmestas frāzes: «Kā man kādu gribas sev blakus!» – mēs pat nenojaustu, ka dziļākajā būtībā viņas jūtas vientuļas. Taču ir atšķirība…

Likumi priekš vecākiem bērnu audzināšanā.

Neapšaubāmi pieņemt bērnu – tātad mīlēt viņu nevis tāpēc, ka viņš ir skaists, spējīgs, teicamnieks, palīgs utt, bet gan vienkārši tā pat vien, par to, ka viņš ir. Drīkst izrādīt savu neapmierinātību atsevišķām bērna darbībām, nevis pret bērnu pašu. Drīkst nosodīt bērna rīcību, bet ne viņa jūtas, lai cik nevēlamas…

Vecāku un bērnu attiecības. Vai kāds es esmu dārznieks?

Mīļie vecāki, cik bieži jūs uzdodat sev jautājumu: kā izaudzināt laimīgu, spējīgu un talantīgu bērnu? Kas tad notiek ar bērnu viņa dzīves augšanas ceļā? Kas traucē viņam izrādīt savu individualitāti, palikt pašam par sevi, realizēt savas iespējas un talantus? Starp vecākiem un mācību iestādi bieži parādās strīdi par tēmu atbildība…

Mans maigais, mīļais … vājais vīrietis?!

Vīrieša maigumam ir visdažādākās nokrāsas. Un patiesībā aprakstīt to vīrišķīgo maigumu, kas sievietes dara laimīgas, ir neiespējami. Jo tas ir jāsajūt un viss. Ir kāda cita nianse. Ja maigais, mīļais, saprotošais, iejūtīgais vīrietis pēkšņi sāk šķist, kā otra sieviete blakus. Tāds pārlieku maigs. Vai pēc tā mēs ilgojāmies? Tomēr ir…

Vai tev ir mīlestības talants?

Vai jums ir kādreiz bijušas situācijas, kurās jūs satiekoties ar kādu cilvēku, pēc tikšanās izjutāt lielu vēlmi smieties, lidot, apķert un samīļot visu pasauli? Tādiem cilvēkiem, liekas piemīt viena liela, mīļa, laba sirds, kas ir silta, sirsnīga un mīloša. Man ir paveicies ar tādiem satikties. Tie ir cilvēki, kuriem piemīt…

Sievietes būtība vai kas ir sievietes laime?

Ko nozīmē sievietei būt laimīgai? Ja neesi precējusies, tad vari meklēt laimi darbā un atkarībā no sava temperamenta sasniegt mērķus, risināt problēmas un nodarboties ar savas personības izaugsmi. Ja esi precējusies, tad jāņem vērā papildus lietas – laimīgi un veselīgi bērni, veiksmīgs vīrs, kurš nodrošina tavu ekonomisko pamatu, tevis pašas…

Tikai nesalīdzini mani ar kādu!

Teorētiski jau mēs visas zinām, ka salīdzināšana ne pie kā laba nenoved. Jo tikko sāc domāt, ka kādai dzīve ir jaukāka nekā tev – labāks vīrs un paklausīgāki bērni, teju sapņu darbs un veiksme ik uz soļa, tu jau sevi esi apbalvojusi ar neveiksminieces ordeni. Jo vienmēr kāda būs gudrāka,…

Pagātnes ēna vai īsta dzīve – šodienā!

Mums katram ir sava dzīve, savs ceļš un sava pieredze. Atmiņa ir kā krātuve kurā ir paslēpusies pagātne. Priekš kāda pagātne – būris, bet citam – patvērums. Visos gadījumos, kamēr esam pieķērušies pagātnei, (slēpjoties, mūkot vai kalpojot tai), mums būs grūti un dažkārt pat neiespējami izgaršot patiesās dzīves garšu tagadnē…

Ko darīt lai saruna kopdzīvē izdodas?

Galvenais, kas jāatceras par kopdzīves sākšanu, ir tas, ka ne jau speciāli tavs partneris lielākoties šķiet sarežģīts vai nemīlošs. Viņš vienkārši ir vīrietis. Jo vairāk tu domā un runā par savām izjūtām mierīgi, jo tuvāk nonāc risinājumam, kas padarīs laimīgus jūs abus. Jānis un Anna satiekas jau divus gadus un…

Kāpēc vīrietis mūs nesaprot?

Gribās lai vīrietis mūs saprot. Lai viņš uzmin mūsu vēlmes. Ja viņam tas izdodas, mēs ticam: tā ir īsta mīlestība. Jo savstarpēja sapratne bez vārdiem, tā taču ir patiesās mīlestības pazīme. Kā arī otrādi. Viņš pieliek skapīti. Nē, nepareizi. Vajadzēja vairāk pa labi. Vai arī pie otras sienas. Atnāci mājās…

KĀDĀ VALODĀ RUNĀT AR VĪRIETI?

Šķiet, kas varētu būt vienkāršāk, kā pajautāt vīrietim to, ko vēlies vai arī gluži otrādi – pateikt to, ko nevēlies. Dzīvē, izrādās, viss ir daudz sarežģītāk. Domas bieži vien paturam pie sevis, kaut ko noklusējam, kaut ko līdz galam nepasakām, un tad arī dzīvojam tādos pustoņos. Kāds brīnums, ja vīrietis…

Kāda ir tava mīlestības valoda?

Ja jūs kāds nemīl tā kā jūs to gribat, tas nenozīmē, ka jūs nemīl no visas sirds. Ilgu laiku strādājot ar bērniem, nodarbojoties ar ģimenes konsultēšanu, es aizdomājos par to, kādu lomu spēlē mīlestības valoda mūsu dzīvē. Un tikai vadot sieviešu seminārus, sapratu galveno. Mīlestībai mēdz būt vairākas valodas, ar…

KAS IR PARTNERA MĪLESTĪBA?

Parunāsim par to, kas ir grūti un viegli attiecībās. Ir grūti: apgūt attiecību filozofiju, jo jāmaina savi personīgie uzstādījumi, jāmainās pašam. Zem vārda filozofija tiek ietverta vēsture, pieredze, kas katram ir individuāla. Katrs ar savu individuālo pieredzi ir bagāts un vienlaicīgi arī nabags, jo tas var palīdzēt vai traucēt veidot…

Barjeras komunikācijā ar bērniem….

1. Pavēle, direktīva, komandēšana. Šādi paskaidrošanas veidi bērnam liek domāt, ka viņa jūtas vai vajadzības nav svarīgas, viņam ir jārīkojas saskaņā ar to, ko jūt vecāki vai arī ar to, ko viņi vēlas darīt. („Man nav svarīgi, ko tu taisies darīt: mudīgi ej mājās”). Šāds piemērs parāda to, ka vecāki…

Atrast sevi un dzīvot tālāk, jeb atbrīvoties no savas pagātnes.

No jauna atceroties pārdzīvoto – tas ir veids, kā ielūkoties sevī un izprast saikni ar sevi. Mūsu dzīve rit savu gaitu dažādos laikos, bet būtība tomēr slēpjas pagātnē, kas mēdz būt patīkama vai nepatīkama, laimīga vai nelaimīga, tā savieno visu, kas mēs esam un kādi mēs esam šodien. Pagātne var…

JAUNUMI LAT

SEKO LV

DR ICONFB ICONTW ICON

Privacy Policy My Account