Apzināta bēgšana.

Gadās, kad visas iespējas ir izsmeltas: nav spēka vairs runāt, pierādīt vai mēģināt saprast jo skaidri saprotam, draud briesmas. Ja vainas sajūta jūs nepamet un atrast skaidrību samocītās attiecībās neizdodas, lai kāds tam arī nebūtu iemesls, vakardienas draugs, neizturams priekšnieks vai personīgā māte, kas neļauj ne dzīvot ne elpot, – vajag glābties bēgot. Tas nav gļēvums, bet gan sevis pasargāšanas veids. Nepieciešama ir drosme un daudz garīga spēka, lai varētu aiziet : jo pēc tam būs nepieciešams sevi atgūt no jauna, savākt pa kripatiņai atpakaļ…
Svarīgi atcerēties, mēdz būt tādas situācijas, kurās galvenais – aizsargāt sevi. Neskaidrība, manipulācijas, šantāžas, spēlēšana uz jūtām, vai pat vardarbība: no šādām situācijām atliek tikai bēgt un pēc iespējas tālāk.
Ja neizlemsiet bēgt no šīm attiecībām vai jebkā citādi viņas pārtraukt, pastāv risks pazaudēt sevi.
Lai saprastu attiecības, galvenais uzdevums ir izprast attieksmi pret sevi un padarīt to par savu sabiedroto. Esot attiecībās ar citiem, cilvēks primāri domā par sevi un rada tādu tēlu, kāds viņš vēlētos būt; tāpēc divu cilvēku attiecībās var būt iesaistīti pat četri tēli. Viens, ko jūs pats skaidri zināt un domājat par sevi un otrs, ko jūs gribat lai otrs zina par jums. Atrast skaidrību starp iekšējo ES un ārējo ES ir pats svarīgākais uzdevums. Tādēļ attiecībās mēdz būt konflikts, kas jau sākotnēji nav konstruktīvs personības tipa dēļ. Aplūkosim personības tipus, kas mēdz būt grūtās attiecībās.
Depresīvais tips – tādi cilvēki ļoti slikti attiecās pret sevi, uzskata, ka pasaule ir nežēlīga un netaisna un ka tālāk būs vēl sliktāk. Galvenais nepieslēgties viņu garastāvoklim.
Paranoīdais tips – aizdomīgs, neuzticams un nelokāms cilvēks, kas cīnās ar visiem un visur, pat ar izdomātiem ienaidniekiem. Viņi nepanes nekādu kritiku.
Histēriskais tips – ļoti liels emociju mainīgums, demonstratīva uzvedība ar vēlmi pievērst sev uzmanību, kā arī totāla nespēja saprast savas jūtas. Neņemiet nopietni viņu centienus jūs sarūgtināt un nedodiet viņiem iespēju sevi aizskart.
Narcistiskais tips – ambiciozi, it īpaši pozicionējot savu jūtu unikalitāti, tieksme manipulēt, līdzjūtības trūkums pret citiem. Šādās attiecībās ļoti svarīgi ir izlemt, kam jūs neesat gatavs piekāpties un negaidiet no viņiem saprātīgu uzvedību un izpratni. Nelolojiet cerību dzīvot pēc principa „dots pret dotu”.
Atcerieties – bēgt vai izbeigt attiecības, tas ir gudri un pat nepieciešams šādās attiecībās. Viņi liek jums ciest, vienlaicīgi tādā veidā uzturot ar jums saikni. Kad viņi uzbrūk, jūs izjūtas netaisnīguma sajūtu un vēlmi attaisnot sevi, saņemt no viņiem atzīšanos savos grēkos un tā arī ir pati lielākā grūtība. Pietiek melot! Jūs nekad nepierādīsies savu taisnību. Tāpēc labāk pārslēgties uz sevi, atrast savu vietu šajā stāstā, saprast savas vēlmes, piešķirt sev tiesības uz savu personīgo „gribu”/ „negribu” un izrietoši rīkoties, tā kā jums liekas pareizi.
Tikai tā var iegūt citu ceļu. – Savu personīgo.

JAUNUMI LAT

SEKO LV

FB ICON TW ICON INST ICON YT ICON

Privacy Policy My Account